OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Fermacell – Všestranný podlahový systém

Fermacell – Všestranný podlahový systém
16. januára 2023 Wordbajan Wordpress

Sadrovláknité dosky Fermacell® začali písať svoju históriu na začiatku 70. rokov vo fabrike v Nemecku, a táto vysoko kvalitná, extrémne stabilná doska zásadne zmenila celý stavebný priemysel sadrokartónových konštrukcií.

Dosky Fermacell sú vyrobené len z prírodných materiálov, bez použitia akýchkoľvek chemických spojív a lepidiel. Zložením sú ako sadrokartón, avšak oveľa pevnejšieodolnejšie voči požiaru, akusticky lepšie izolujúce, nenasiakavé a preto sú odolnejšie voči vode a poveternostným vplyvom. Steny z dosák Fermacell® sú oveľa pevnejšie a majú vysokú nosnosť, čo znamená, že udržia na jednu hmoždinku až 50kg. Jednoducho po všetkých stránkach sú lepšie, preto nieto pochýb, že značka Fermacell® sa stala veľkou a silnou.

 

Výroba dosiek Fermacell®

Fermacell® dosky sú vyrobené zo sadry a papierových vláken, ktoré sa získavajú recykláciou papiera. Tieto dve prírodné suroviny sa zmiešajú a po pridaní vody sa pod vysokým tlakom lisujú do stabilných dosák, následne sa vysušia, naimpregnujú prostriedkom, ktorý odpudzuje vodu a nakoniec sa dosky narežú na požadovaný formát. Pri ich výrobe sa nepoužíva žiadne spojivo.

Sadra reaguje s vodou, prenikne dovnútra a obalí vlákna. To zaistí, že Fermacell® dosky budú nehorľavé s vysokou pevnosťou a tvrdosťou. Vďaka tomuto zloženiu je stavebnou, protipožiarnou doskou a zároveň je vhodná do vlhkého prostredia.

Stavebná doska Fermacell® neobsahuje žiadne látky, ktoré by boli zdraviu škodlivé, nezapácha a zároveň je táto homogénna doska veľmi priedušná. Produkt bol testovaný a bol vyhodnotený ako zdraviu prospešný materiál. Stavebné dosky Fermacell® tak vyhovujú všetkým požiadavkám, ktoré sa v súčasnosti vyžadujú od stavebných materiálov.

Výhody materiálov Fermacell®

Produkty Fermacell® sa stali lídrom na európskom trhu s vysoko kvalitnými sadrovláknitými a cementovláknitými produktami. Podlahový systém Fermacell®

  • poskytuje suchú a rýchlu alternatívu k mokrému poteru v novostavbách a renovačných projektoch
  • poskytuje jednoduchú inštaláciu – skladá sa rovnako ako plávajúca podlaha
  • je pripravená na použitie do 24 hodín od pokládky
  • akceptuje širokú škálu povrchových úprav podláh vrátane vinylov, laminátu, dlaždíc a parkiet
  • má vynikajúci akustický výkon a požiarna odolnosť
  • vynikajúci z environmentálneho hľadiska, keďže je vyrobený z 99 % z recyklovaného obsahu a je recyklovateľný

Akustická izolácia

V porovnaní s inými suchými podlahovými systémami poskytujú akustické podlahy Fermacell® jednoduchšiu inštaláciu a účinnú bariéru proti hluku prenášanému vzduchom aj kročajovému hluku. Vďaka tomu je ideálny pre novostavby a rekonštrukcie s viacerými obytnými priestormi.

Akustické podlahové dosky Fermacell® môžu byť použité samostatne alebo v spojení s akustickým voštinovým systémom. Je možné ich použiť aj na modernizáciu podlahových systémov, aby boli v súlade s najnovšími stavebnými požiadavkami. Vďaka svojej všestrannosti ich môžete použiť ako samostatná časť podlahovej konštrukcie na vytvorenie konštrukcií vyhovujúcich časti RD.

Hustota podlahových systémov Fermacell® pomáha znížiť prestup zvuku v budovách, ponúka vysokú bodovú zaťažiteľnosť a podporuje deliace steny bez potreby špeciálneho upevnenia. Znižuje aj požiadavky na tradičné mokré potery, čím sa skracuje doba montáže a schnutia. To čo robí tento systém tak všestranným je hlavne akustický výkon.

Pokiaľ ide o podlahy, doska Fermacell® je ideálnym riešením suchého poteru. Položiť ho môžete podobným spôsobom ako laminátové podlahy, dokonca aj na podlahové kúrenie, ktorým je dnes vybavených už veľa novostavieb a po pokládke uviesť do prevádzky do 24 hodín, čím sa výrazne kráti čas schnutia, ktorý sa často spája so systémami s mokrým poterom. Ďalšou výhodou je vynikajúci prenos tepla, ktorý v porovnaní s tradičnými potermi Fermacell® poskytuje. Jeho nízka tepelná hmotnosť je účinne transparentná pre teplo, vďaka čomu systém veľmi rýchlo reaguje a je efektívnejší.

 

Ak váš tento produkt zaujal, tak ďalšie informácie o produktoch Fermacell® nájdete v našej SADRO predajni.

ZDROJE: https://fermacell-gulf.blogspot.com/

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*