OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Stavebný materiál

Stavebný materiál

Moderné stavebné materiály spájajú v sebe častokrát
minulosť, súčasnosť a budúcnosť.

Murovacie systémy

Murovaná technológia je pri stavbe domu osvedčená a najrozšírenejšia. V ponuke je veľa variantov s mnohými výhodami, predovšetkým v oblasti tepelnoizolačných vlastností a rýchlosti realizácie. Od výberu materiálu bude zásadne závisieť stabilita a životnosť domu, vnútorná tepelná pohoda.

Medzi popredných dodávateľov u nás v spoločnosti patria značky Wienerberger, Ytong, Porfix, Heluz, Leier a Britterm.

 

Stropné systémy

V dnešnej dobe sa stropy stávajú čoraz viac sofistikovanejšou súčasťou výstavby. Už dávno nestačí aby spĺňali len úlohu nositeľa ťažoby. Stropné systémy by naopak mali byť viac variabilné, ekologické, so značnými izolačnými vlastnosťami a navyše aj estetické. Použitím tých správnych materiálov si avšak môžete značne túto etapu zjednodušiť.

V našej kamennej predajni máme k dispozícií stropné systémy od popredných výrobcov ako Ytong, Premac, Rector a Prescot.

Komínové systémy

Murovaný komín už nezodpovedá požiadavkám modernej vykurovacej techniky. Má horší ťah, je citlivý na vlhkosť, má malú odolnosť proti kyseline a zlú tepelnú izoláciu. Pukliny, premokanie a oheň predstavujú pre dom a jeho obyvateľov veľké nebezpečenstvo. Okrem toho nemožno murovaný komín používať univerzálne.

Ak uvažujete nad zmenou komínového systému vieme Vám doporučiť produkty od renomovaných výrobcov ako Schiedel a ZOP.

Tepelné izolácie

Izolácia stavby slúži na ochranu budovy voči poveternostným podmienkam. Zabezpečuje vnútornú interiérovú pohodu. Väčšina ľudí si tento pojem spája so “zatepľovaním”, avšak samotné izolácie sa dajú rozdeliť do omnoho viac kategórií. Skladom máme k dispozícií široký sortiment izolácií:

V našej spoločnosti dlhoročne pracujeme s produktami svetových značiek. Patrí medzi ne Knauf a Isover.

Stavebná oceľ

Betonárska výstuž či stavebná oceľ sú pojmy, s ktorými sa možno stretnúť pri označení plných oceľových tyčí. Tieto tyče sa vkladajú do betónu za účelom zvýšenia jeho nosnosti a zníženiu deformácie, teda výroby železobetónu. Typickým príkladom takejto výstuže sú zvárané siete, ktoré sa používajú na vystuženie doskových alebo stenových konštrukcií.

Uvažujete o kúpe výstuže pre Váš projekt? Zastavte sa u nás a náš personál Vám poradí. 

Stavebná chémia

Kvalitná hydroizolácia stavbu začína a špárovací tmel značí skoré finále. Dnešné technológie ponúkajú rôzne malty a lepidlá pre špecifické využitie. Pre horšie podklady sú určené adhézne mostíky, proti vlhkosti impregnácie a izolácie, silikónové tmely slúžia vo vlhkých prostrediach. Všetky tieto materiály sú práve to, čo robí vašu stavbu dokonalou.

V našej predajni nájdete produkty značiek Sika, Den Braven, Emporio.

Suché zmesi

Suché zmesi predstavujú skupiny materiálov ako cementy, potery, omietky, malty či škárovacie zmesi. Omietky sú najčastejšie používaná úprava vnútorných a vonkajších povrchov stavieb. Zlepšuje vlastnosti muriva, stropov, priečok a plní aj estetickú funkciu. Ďalšie z tejto skupiny sú lepidlá, ktoré dnes už umožňujú lepiť obklady, dlažby a pod. na rôzne druhy materiálov.

Medzi dodávateľov patrí Cemix, Emporio, Weber, Baumit, Quick-mix, Hasit, Den Braven, Ceresit a Mapei.

Kontakt na pokladňu:

+421 905 538 455