OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Objavte krásu a všestrannosť betónu

Objavte krásu a všestrannosť betónu
5. mája 2023 Wordbajan Wordpress

Je opäť jar, ročné obdobie, kedy sa ľudia snažia upraviť svoj exteriér v predstihu na leto.

Niet hádam krajší pohľad z terasy, ako je výhľad na krásne upravený exteriér vášho domu, počnúc chodníkom, garážovým státím až po samotnú záhradu upravenú svahovými tvárnicami a palisádami. Predstavíme si prvky, ktoré môžete použiť na úpravu terénu.

 

Dlažobné dosky

Aj keď projektovať terasu pre seba a rodinu, môže byť zábavné, môže to byť zároveň náročné, zvoliť správne dlažobné dosky pre váš vonkajší priestor. Našťastie, v našej SADRO predajni je dostupné množstvo materiálov, ktoré sú vhodné pre terasy a nájdete ich aj v našich jarných akciách. Znížili sme ceny, aby sme vám pomohli pripraviť si krásny exteriér!

 

Betónová dlažba

Ak hľadáte pevný a odolný povrch pre svoju terasu, betónová dlažba môže byť ideálnou voľbou. Betónová dlažba je všestranná a dostupná v mnohých farbách a štýloch, ktoré dokážu doplniť tradičné aj moderné domy. Má rôzne povrchové úpravy, ktoré sú navzájom odlišné. Tento typ je dodatočne upravený a ošetrený. Vyžaduje minimálnu údržbu a ľahko sa inštaluje do exteriéru. Vzhľad a dizajn dlažby môžu byť rôzne, napríklad prírodný rezaný kameň, dlažba so štruktúrou dreva alebo tradičný betónový povrch. Avšak, bez ohľadu na to, ktorú variantu zvolíte, všetky dlažby majú rovnakú funkčnosť a trvácnosť. Navyše, betónová dlažba môže byť použitá aj ako povrch pre vašu úžitkovú plochu!

 

 

Atraktívne terasové platne

Na pokládku v exteriéri sú čoraz viac žiadané betónové záhradne platne. Ich vlastnosti ako sú mrazuvzdornosť, odolnosť voči soliam alebo protišmyková odolnosť umožňuje široké použitie týchto platní na spevnenie záhradnej plochy. Výber platní je skutočne rozmanitý. Jednotlivé platne majú jemnozrnný alebo textúrovaný povrch, ktorý v sebe nesie prirodzenú rôznorodosť a unikátny charakter každého kusu. Tento prírodný vzhľad platní dodáva každému priestoru jedinečnú atmosféru. A preto sú vynikajúcim nástrojom na tvorbu záhradnej architektúry. Ponúkajú zjednotený koncept.

 

Novinka pre vašu záhradu

Schody vo vašej záhrade môžu byť skvelým prvkom, ktorý prináša nielen estetickú hodnotu, ale aj praktické využitie. Umožňujú pohodlné prechádzanie po záhrade, ktorá by inak bola príliš nepravidelná alebo strmá. Navyše, záhradné schody sú vynikajúcim spôsobom, ako prepojiť rozmanité úrovne v záhrade a vytvoriť rôzne zóny. Majte však na pamäti, že keď vytvárate schody v záhrade, je dôležité venovať osobitnú pozornosť ich bezpečnosti, pretože po nich nebudete chodiť len počas suchých letných dní. Je potrebné zabezpečiť bezpečný prechod aj počas mokrých dní alebo keď sú schody pokryté námrazou. Napriek tomu, že tieto dlažby sú protišmykové, zvoľte jemný sklon stupňov, aby sa na nich nezadržiavala voda.

 

 

Moderné a praktické betónové ploty

Betónové ploty z tvárnic sú populárnym riešením pre hranice pozemkov, kde potrebujete nielen oddeliť svoj majetok od majetku susedov, ale aj zabezpečiť bezpečnosť a súkromie svojho domova. Tvárnice sú vyrobené z cementu, piesku, vody a prísad, ktoré im dávajú špecifickú pevnosť a vzhľad. Ich inštalácia je jednoduchá a ak máte skúsenosti s prácou s betónom, môžete sa realizovať sami. Výšku plota si zvoľte sami tak, aby zodpovedala vašim potrebám súkromia a bezpečnosti, zatiaľ čo tvar a farbu by ste mali ladiť s vašou záhradou a domom. Takéto ploty sú ideálnym riešením pretože vydržia po mnoho rokov bez toho, aby ste ich museli pravidelne opravovať alebo meniť.

 

 

Keď svah nie je prekážkou

Svah na pozemku môže byť pre mnohých negatívny prvok. Krajinní architekti sa svahom na pozemku nebránia, pretože za pomoci svahových tvárnic dokážu vytvárať pekné a funkčné terénne úpravy svahov. Tvárnice poskytujú stabilnú ochranu pred zosuvmi pôdy alebo rozsiahlejšími pohybmi svahu. Môžete ich použiť aj na vytvorenie kvetinových záhonov, ohraničenie schodov a záhrad, kde vám poskytnú príjemný vizuálny efekt. Ich použitie s rastlinami, kvetmi a skalničkami umožňuje jednoduché a lacné vytvorenie záhradného dekoru. Profily tvárnic umožňujú rôzne varianty tvarovania povrchu, a to aj pre spevnenie svahov a násypov, čím dokážu prispieť k tvorbe esteticky krásnych záhrad a parkov. Ich veľkosť a tvar sa líši v závislosti od konkrétneho použitia.

 

 

Betónové palisády

Estetické a funkčné riešenie na zvýraznenie terénu, ale aj ochranu vašej nehnuteľnosti, to sú betónové palisády. Používajú sa na ohraničenie určitých oblastí alebo na vytvorenie oporných múrov. Sú to vertikálne stojace kusy, ktoré sú umiestnené vedľa seba a sú prepojené pomocou horizontálnych prvkov. Tento typ oporného opatrenia sa často používa pri výstavbe záhrad a okrasných priestorov, kde slúži ako dekoratívny prvok. Navyše, palisády majú vysokú flexibilitu a použitie v rôznych scenároch. Môžete nimi vytvoriť obvodové múry, ochranné steny alebo aj oporné systémy na svahoch. Ich výhodou je, že sú jednoduché na inštaláciu a sú vyrobené v rôznych tvaroch a veľkostiach. Palisády sú preto skvelou voľbou ak hľadáte jednoduché a efektívne riešenie pre ochranu alebo vytvorenie dekoratívneho prvku v záhrade či na dvore. Slúžia na oddelenie rôznych častí záhrady, ako sú kvetinové záhony alebo záhradné chodníky. Pri výbere palisád zvážte ich funkčnosť, trvanlivosť a estetický vzhľad.

 

 

Nakúpte si obľúbený a uznávaný materiál a dodajte svojim domom nadčasovú eleganciu a estetiku s akýmkoľvek betónovým prvkom. Navštívte našu SADRO predajňu, kde si môžete prezrieť betónové výrobky a zároveň vám naši odborníci radi poradia a pomôžu vybrať praktické riešenie pre váš projekt.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*