OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Vylepšite svoj domov

Vylepšite svoj domov
17. marca 2023 Wordbajan Wordpress

Vyplňte svoj domov prirodzeným svetlom

Môžete zároveň prospieť svojmu duševnému zdraviu a vylepšiť svoje bývanie. Ako? Nechajte do svojho domova vstúpiť denné svetlo.

Je všeobecne známe, že denné svetlo je základným zdrojom vitamínu D, ktorý je dobrý ako pre vaše telo, tak aj pre vašu myseľ. Ale ako vpustiť dovnútra viac slnečného svetla? Samozrejme oknami. Optimálna koncepcia zdravého domáceho prostredia zahŕňa vhodne dimenzované a orientované okná. V podkrovných miestnostiach by nemali chýbať strešné okná; najlepšie hneď niekoľko. Okrem prirodzeného svetla poskytujú strešné okná aj riešenie pre prísun čerstvého vzduchu. Odborník na klímu Peter Foldbjerg hovorí: „K obnoveniu nášho spojenia s prírodou vedie veľa ciest. Jednou z nich môže byť, keď do našich domovov pustíme prirodzené svetlo a čerstvý vzduch.“

Účinky prirodzeného svetla na duševné zdravie

Bez prirodzeného svetla netrpia len rastliny, ale aj my, ľudia. Nedostatok prirodzeného svetla má nepriaznivé dopady na našu momentálnu náladu, a teda na náš celkový psychický a fyzický stav.

Ľudia strávia takmer 90 % času v interiéri, a tak je veľmi dôležité, aké podmienky v takom interiéri panujú; ide o to, akú „klímu“ si doma vytvoríte. Aké je vnútorné prostredie? Preniká zvonku aj hluk? Chýba vám denné svetlo? Čokoľvek z vyššie uvedeného má nepriaznivý dopad na duševné zdravie a dlhodobo aj na zdravie telesné.

Zistilo sa, že na naše duševné zdravie a spánkový režim má zásadný vplyv náš denný rytmus. Medzi priority každého domova určite patrí dostatok denného svetla, ktoré je jednoducho nutné pre pocit šťastia. Znie to príliš jednoducho, však? Áno, znie, ale tak to skrátka je.

Zostavy strešných okien VELUX

– viac denného svetla, ktoré zlepšuje náš životný komfort a vytvára zdravú domácu klímu
– priestranné interiéry, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na prácu a relax a zvyšujú atraktivitu celého domu
– vynikajúci vonkajší výhľad, ktorý ovplyvňuje našu pohodu
– skvelý dizajn a najvyššiu úroveň estetiky budovy

Vyberte si riešenie, ktoré je pre Vás najlepšie a užite si pohodlie a spokojnosť s dobrou voľbou! Navštívte naše stavebniny SADRO, kde Vám naši skúsení zamestnanci radi pomôžu s výberom. 

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*