OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Podpora – Obnova domu

Podpora – Obnova domu
17. októbra 2022 Wordbajan Wordpress

Chcete si zrekonštruovať svoj dom, aby ste znížili jeho energetickú náročnosť? Projekt Plán obnovy rodinných domov a budov na Slovensku je to, o čom by ste mali uvažovať. Vďaka tomuto príspevku môžete získať až 19 000 € na zateplenie a celkovú obnovu svojho bývania.  Naše stavebniny sú tu pre Vás, aby sme Vám s tým pomohli, nie len s výberom a nákupom stavebného materiálu, ale pomôžeme Vám aj s návrhom optimálneho riešenia pre Vašu stavbu.

1. Podmienky

Aby ste mohli získať finančný príspevok, musí obnova Vášho rodinného domu dosiahnuť aspoň 30 % úsporu primárnej energie a aspoň polovica výdavkov na obnovu musí ísť buď na zateplenie (fasády, strechy, podlahy nevykurovaného podkrovia a na prízemí pri dome bez pivnice, stropu nevykurovaného suterénu) alebo na výmenu okien a dverí.

Finančný príspevok zahŕňa aj 

  • inštalácia obnoviteľného zdroja energie (tepelné čerpadlo, fotovoltické panely, solárne kolektory)
  • inštalácia elektrokotla
  • inštalácia rekuperácie (automatického vetrania a výmeny vzduchu)
  • vytvorenie zelenej strechy (extenzívnej, intenzívnej)
  • inštalácia nádrže na zber dažďovej vody (podzemnej, nadzemnej)
  • inštalácia vonkajších žalúzií a roliet
  • odstránenie azbestu

2. Odborné poradenstvo

Naši preškolení zamestnanci budú pripravení pomôcť Vám nielen s výberom vhodného materiálu k prerábke ale tiež vieme pomôcť skontaktovať sa s firmou, ktorá to vie realizovať, podkladmi aj realizáciou. Poradíme Vám ako navrhnúť optimálne riešenie na dosiahnutie minimálnej úspory oproti pôvodnému stavu.

Na jednom mieste nájdete všetko, od výberu správneho materiálu na zateplenie, cez prípravu projektu a výber dodávateľov, až po rady ako získať finančný príspevok na zateplenie.

3. Kontakt

Naši zamestnanci sú pripravení spracovať Vaše požiadavky a pomôcť Vám

Hlavný kontakt: Gardianová Monika 0907 680 915, dvere@sadro.sk

Chodelková Zuzana 0905 538 455, pokladna@sadro.sk

Ing. Gašová Jana 0907 740 464, gasova@sadro.sk

4. Stavebný materiál

Nech sa už rozhodnete zetepľovať, meniť strechu alebo inštalovať zdroj energie, všetok potrebný materiál máte na jednom mieste spolu s odborným poradenstvom. S dodaním materiálu Vám, samozrejme, vieme pomôcť a dovezieme Vám ho priamo k Vám domov.

 

Maximálna výška príspevku

Príspevok dokáže pokryť maximálne 60 % oprávnených a uhradených nákladov na zateplenie a jeho maximálna výška je 19 000 €. Príspevok však môžete využiť aj na vypracovanie projektovej dokumentácie, samotnú žiadosť o príspevok alebo za vypracovanie energetického certifikátu.

15 000 € bez DPH pri úspore energií 3060 %

19 000 € bez DPH pri úspore energií nad 60 %

Ak v dome má trvalý pobyt ťažko zdravotne postihnutá osoba alebo tam žije rodina so štyrmi deťmi do 18 rokov, môže príspevok dosiahnuť až 95 percent z celkových nákladov, a to maximálne:

18 000 € bez DPH pri úspore energií nad 30 %

 

Program Obnov dom poskytuje niekoľko možností, ako môžete vďaka príspevku bývať komfortnejšie a úspornejšie. V SADRO stavebninách Vám s tým radi pomôžeme.

 

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*