OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi.: 7:00 – 17:00, Sobota: 7:00 – 12:00

Ploché strechy

Ploché strechy
20. februára 2024 Wordbajan Wordpress

Ploché strechy sa čoraz častejšie objavujú v moderných projektoch domov. Avšak majú rôzne výhody a nevýhody.

Rozmýšľate, akú strechu by mal mať váš dom. Plochá strecha je dobrou voľbou z viacerých dôvodov, už len kvôli väčšiemu úžitkovému priestoru. Pri šikmej streche je priestor v podkroví značne obmedzený. Plochá strecha poskytuje viac priestoru a jednoduchšie umiestnenie izieb v podkroví. Toto riešenie sa osvedčilo aj na malom pozemku. V silnom vetre bude fungovať lepšie. Strhnúť plochú strechu je prakticky nemožné.

Plochá strecha tiež znižuje tepelné straty domu. Izolácia plochej strechy znižuje náklady na vykurovanie a poskytne Vám aj dodatočnú zvukovú izoláciu proti vonkajšiemu hluku.

Výhody plochej strechy:

  • Jednoduchá konštrukcia
  • rýchla montáž
  • možnosť využitia priestoru navyše
  • nové technologické riešenia
  • nižšia cena
  • moderný vzhľad

Do kategórie „ploché strechy“ sa radia všetky, ktoré nemajú väčší sklon ako 10 stupňov. Treba si uvedomiť, že každá plochá strecha nie je úplne rovná a je nevyhnutný sklon aspoň 2 %. Základným typom je plochá strecha s bežným poradím vrstiev. Kedysi boli obľúbené aj strechy s opačným poradím vrstiev alebo ich zmiešaným poradím, to sú aj takzvané duo strechy.

Ďalšou skupinou sú pochôdzne strechy a vegetačné strechy. Podľa zloženia môžu byť jedno-, dvoj- alebo viacplášťové. Medzi jednotlivými vrstvami sa nachádzajú vzduchové medzery. Pri väčšine rodinných domov nájdete hlavne jednoplášťové strechy s bežným poradím vrstviev, pretože sú najviac finančne dostupné a najjednoduchšie na vyhotovenie.

Voľba krytiny

Pri plochých strechách je krytina hydroizolačne spojitá, čím je docielená najlepšia vodotesnosť. Používanými typmi sú asfaltové pásy a plastové fólie. Dlhšie používané sú práve asfaltové pásy, ktoré majú množstvo výhod. Primiešavajú sa k nim rôzne prídavné látky, ktoré zlepšujú ich vlastnosti. K podkladu sa natavujú plameňom alebo sa pripevnia samolepiacimi páskami. Podľa uhla sklonu strechy sa volí jednovrstvový alebo dvojvrstvový hydroizolačný systém. Plusom je aj jednoduchá oprava poškodených pásov, ktoré sa len vymenia za nové.

Navštívte naše stavebniny SADRO, kde nájdete množstvo stavebného materiálu pre Vašu stavbu a domov. Vďaka našim odborným skúsenostiam vieme, že vám s istotou vypracujeme tú najpresnejšiu cenovú ponuku na plochú strechu aj s izoláciou.

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*