OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00

S Isoverom bude zatepľovanie extrémne ľahké!

S Isoverom bude zatepľovanie extrémne ľahké!
15. mája 2019 lukas

Nižšie nároky na kapacitu vykurovacieho zariadenia, značné úspory nákladov na vykurovanie, obmedzenie výskytu plesní, lepšia akumuláciu muriva, zlepšenie tepelnej pohody nielen v zime, ale aj v lete. Výhody zateplenia sú neodškriepiteľné. Aj vy ste vo fáze rozhodovania, čím najbližšie leto zateplíte dom? Čítajte ďalej a váhať už nebudete.  

Preskočte fázu rozhodovania

Vonku v týchto stále panuje nemasné-neslané počasie, čo znamená, že zatepľovať budovu nie je moc reálne. Izolácia domu je však vec, o ktorej mnohí uvažujú dlhšie, nie z večera do rána. Je ideálne obdobie sa na zatepľovanie dostatočne pripraviť. Alebo ste ešte len vo fáze rozhodovania, či vôbec svoju fasádu posilníte? Verte, že keď máte ten správny materiál, zateplenie sa viac než len oplatí! Prečo?

V zime teplo, v lete príjemný chládok

Mnoho ľudí sa domnieva, že zateplenie fasády nie je potrebné, pretože teplo stúpa k stropu, pričom stačí vymeniť okná a zatepliť strechu. Je pravdou, že teplý vzduch vystupuje nahor, teplo sa však šíri na všetky strany hlavne sálaním. Zateplenie domu by preto malo byť komplexné. Keď zateplíte strechu a vymeníte okná, stane sa z obvodovej steny najstudenšia plocha v dome a najslabším článkom „obalu“ ostanú škáry spojov tehál, betónové stužujúce vence a nadokenné preklady, ktoré predstavujú tepelné mosty. Vlhkosť v takomto prípade neuniká cez medzery v oknách, ale kondenzuje na chladných častiach stien, čim vznikajú plesne.

Okrem toho nesmieme zabúdať, že pri tepelnej izolácii obvodovej steny nejde len o úspory energie, ale aj o tepelný komfort. Izolácia vášmu domu tiež poskytne ochranu pred hlukom, (to však závisí od toho, aký izolant použijete) a nakoniec, zateplenie môže dodať nový a omnoho atraktívnejší vzhľad.

Ľahká, no maximálne teplá!

Pri zatepľovaní niet teda o čom uvažovať. Záleží už len na tom, aký materiál na zatepľovanie zvoliť. Chrobáka do hlavy vám určite dá fasádna minerálna izolácia Clima 034. Je totiž o polovicu ľahšia ako jej konkurenčné produkty. Predstavuje tak minimálnu záťaž pre konštrukciu, čo môže byť výhodné najmä pri rekonštrukciách starších domov. Nižšia hmotnosť znamená aj jednoduchšiu a rýchlejšiu prácu pre realizátora. Izolačná doska má dokonca aj nadštandardné rozmery. Je približne o 20 cm dlhšia ako ostatné dosky z minerálnej vlny.

Zaujímavou vlastnosťou dosky Isover je aj odolnosť voči nárazom. Ak do izolovanej fasády niečo narazí, obvykle treba prácne opravovať celý systém. Izolačná doska Clima 034 je schopná nárazom odolať. A čo akustika? Existujú, samozrejme, špeciálne akustické izolácie, ktoré sa dajú v prípade potreby aplikovať na budovu. Táto doska má však výhodu, že spája obe funkcie, teda udrží teplo vo vnútri domu a hluk pritom zostáva za stenami.

Vhodne zvolený zatepľovací systém zabezpečí fasádu, ktorá nielen zabráni unikaniu čoraz drahšieho tepla do okolitého prostredia, ale stane sa aj pýchou vášho domu. U nás preto jednoznačne vyhráva Isover Clima 034.

Zdroj: lepsiebyvanie.centrum.sk, fasadnadoska.sk, mojdom.zoznam.sk, urobsisam.zoznam.sk
Foto: istockphoto.com 

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*