OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00

Je vám tento rok zima? Potrebujete precízny komínový systém!

Je vám tento rok zima? Potrebujete precízny komínový systém!
18. decembra 2019 Wordbajan Wordpress

Zima naplno rozprestrela krídla. Za prahom našich domovov sme na chlad zvyknutí každú zimu. O čosi menej, keď nie sme spokojní s teplotou priamo v izbách. V kurze začínajú byť opäť komíny, vďaka ktorým vám nemusí byť „len“ teplo, ale viete aj ušetriť. Treba mať len ten správny komín a dobre sa oň starať. Ale nepredbiehajme…

Úloha komínu je jasná!

S pohodlím rodiny v krátkych a studených zimných dňoch často súvisí posedenie pri kozube s praskajúcim drevom. Obzvlášť vtedy, keď kozub berie užívateľ nielen ako zdroj pohody, ale aj ako prostriedok na zníženie platby za dodávku energie. Technickým zariadením, ktoré významne ovplyvňuje prevádzkovú bezpečnosť a účinnosť celej vykurovacej sústavy, je komín. Ide o šikovného pomocníka, ktorý odvádza a rozptyľuje spaliny do voľného ovzdušia, aby nedochádzalo k ich hromadeniu. Primárnou úlohou komínu však je, aby sme vďaka nemu nepociťovali chlad.

Ako vyberať?

Komínov je celá rada, ich výber by však mal v prvom rade spočívať v tom, koľko spotrebičov bude na komín pripojených a na aké účely sa bude používať. Vodítkom pri výbere by nemal byť len jeho vzhľad, ale predovšetkým kvalita materiálu, výkon, záruka, servis, poistenie daného produktu a tiež certifikácia.

Po objasnení týchto základných bodov sa môžete zamýšľať aj nad materiálom, z ktorého komín bude. Na trhu je niekoľko základných materiálov a komínových riešení podľa funkcie a ceny. Pred nákupom sa určite oplatí poradiť s osvedčeným odborníkom, ktorý vám pomôže komín vybrať s ohľadom na zamýšľaný spôsob vykurovania, požiadavky stavby (či už novostavby alebo staršieho domu), životnosť jednotlivých systémov a v neposlednom rade tiež pomer cena vs. kvalita.

Záruka kvality v systémových komínoch

Systémový komín je na rozdiel od individuálneho zostavený s použitím vyskúšaných a overených kompatibilných dielov od jedného výrobcu, ktorý tým preberá zodpovednosť za komín ako celok a jeho funkčnosť. Zároveň výrobca poskytuje záruku za splnenie vopred deklarovaných vlastností. Poskytované záruky k jednotlivým komínovým systémom musia byť reálne, vierohodné a jasne definované. Pre každý komínový systém výrobca jasne určí, pre aký spôsob prevádzky je určený. Kvalitné komínové systémy sú dodávané „na kľúč“ so všetkými komponentmi a materiálmi potrebnými pre ich stavbu. Výrobca musí k systémovému komínu dodať stavebníkovi aj podrobný a jednoznačný montážny návod.

Ak sa vám teplota u vás doma veľmi nepozdáva, pričom radi by ste konečne vymenili starý komín za nový, ponúkame komínové systémy značky Schiedel za zvýhodnené ceny. Číslo 1 v komínových systémoch pre odvod spalín vám zabezpečí inovatívne a energeticky efektívne riešenia pre vykurovanie, inteligentné montážne riešenia a tiež zodpovedný servis orientovaný na maximálnu spokojnosť zákazníkov.

Pouvažujte aj vy nad novým komínovým systémom a vaše sviatky počas treskúcej zimy budú už len pohodové a hlavne teplé.

Zdroj: ceskestavby.cz, urobsisam.zoznam.sk, vytapeni.tzb-info.cz
Foto: istockphoto.com

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*