OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00
OTVÁRACIE HODINY: Po.-Pi. 7:00 – 17:00, Sobota 7:00 – 12:00

Hľadáte dvere, ktorým môžete veriť? Nájdite Sapeli!

Hľadáte dvere, ktorým môžete veriť? Nájdite Sapeli!
15. mája 2019 lukas

Pri výbere interiérových dverí by ste mali dbať nielen na ich perfektný vzhľad, ale aj na materiál, z ktorého je vyrobený ich povrch. Ten má totiž významný vplyv na funkčnosť a životnosť dverí a súčasne od neho závisí aj náročnosť starostlivosti o dvere. Spoločne sa pozrime, na čo všetko pri výbere dverí pamätať.

Čoraz kvalitnejšie, čoraz krajšie

Doba, kedy ste pri voľbe dverí mali možnosť vyberať z obmedzenej farebnej škály povrchov lakovaných, potiahnutých fóliou alebo prírodnou drevenou dyhou sú, našťastie, dávno za nami. Nevýhodou týchto povrchov bola nízka odolnosť a obmedzená životnosť, a to aj napriek vysokej náročnosť na údržbu. Dnešní výrobcovia interiérových dverí stavili na moderné technológie a začali vyrábať dvere s vysoko odolnými a trvanlivými povrchmi. A najlepšie na tom je, že dnešné dvere nevedia byť „len“ kvalitné, ale aj na oko veľmi pohľadné. Nevýhodou už len ostáva dilema nad tým, ktoré dvere si zo širokej ponuky vybrať.

Nie je to len o farbe!

Dvere ale ani zďaleka nevyberajte iba podľa toho, ako vyzerajú. Určite treba sledovať hlavne typ výplne, nosnosť závesov či odolnosť povrchu. Aj keď je ponuka pestrá, odpovedajte najskôr na tieto otázky: aký preferujete spôsob otvárania dverí či aký je pre vás vhodný typ povrchu? Sledujte aj, samozrejme, vedľajšie nároky na dvere (zvýšené tepelnoizolačné vlastnosti, klíma, protipožiarna odolnosť a pod.). To ale nie je všetko.

Počítajte s tým, že sa vás v obchode opýtajú na banalitu, či potrebujete pravé alebo ľavé dvere. Jednoduchou pomôckou správnej voľby je postaviť sa tak, aby sa dverné krídlo otváralo smerom k vám. Potom sa pozrite, po ktorej strane sú pánty. Ak budú po pravej ruke, ide o dvere pravé. Ak sú po ľavej ruke, ide o dvere ľavé.

Oplatí sa šetriť?

Určite nie! Resp. sa stále treba držať pomeru kvalita = cena. Uvedomte si, že pri kúpe dverí nejde o sezónnu záležitosť. Možno sa vám zdá, že cena dverí je v špecializovanej predajni oveľa vyššia ako v obchodných reťazcoch, aj keď vyzerajú na pohľad rovnako. Avšak pozor! Rozdiel je v ich vnútornej konštrukcii. Nekvalitné prevedenie môže po čase spôsobiť predovšetkým uvoľnenie závesov a pokrútenie dverného krídla.

Okrem toho sa oplatí dbať na konkrétne potreby a funkčnosť dverí v jednotlivých miestnostiach. Do dielne voľte dvere s odolným povrchom, do kúpeľne sklo alebo dvere s „klíma“ odolnosťou (vďaka nej sa krídlo nezdeformuje vplyvom vlhkosti). Zvolený povrch dverí by mal tiež zodpovedať materiálu na zárubni.

Sapeli. 105 rokov poctivej práce!

Dnes sa predávajú presné modely dverí aj v tzv. „balíčku“, teda dizajnovo zladené s kovaním do každej miestnosti. Treba už len zvoliť a dôverovať konkrétnej značke. V našich stavebninách Sadro vám popri popíjaní kávy jednoznačne odporučíme dvere a zárubne od spoločnosti Sapeli. Prečo práve túto českú firmu?

Pretože Sapeli má najširšiu ponuku dverí a zárubní, pričom všetky majú dokonalý dizajn svetovej úrovne. Jedinečné modely kladú dôraz na individualitu každého zákazníka. Pri výrobe sa využívajú iba materiály tej najvyššej kvality, vďaka čomu dokáže spoločnosť zákazníkom ponúknuť až 5 ročnú záruku!  

Dvere špičkovej konštrukcie s vlastnými patentmi využívajú ľudia vo vyše 20 krajín sveta. Dvere Sapeli sú jednoducho krásne, no hlavne funkčné a prinesú vám viac ako len uzatvorenie otvoru v stene. Zaraďte sa aj vy medzi fanúšikov Sapeli a iste neľutujete. Navyše, práve teraz sa tieto dvere oplatia najviac! Pri objednaní kompletu dvere + zárubňa v termíne od 1. 10. do 30. 11. 2018 získate totiž 12 % zľavu. To však len v prípade, keď budete súhlasiť s dodaním dverí najskôr od 21. 1. do 31. 3. 2019.

Zdroj: sapeli.cz, odverich.cz, novinky.cz
Foto: istockphoto.com, sapeli.cz

0 Comments

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*